Na takie wydarzenia warto jeździć dla wiedzy, kontaktów, motywacji i dla rozrywki/odpoczynku.

Wiedza – chyba nie trzeba tego omawiać. Zawsze kilka prezentacji przedstawionych przez praktyków to cenna wiedza, którą warto zdobywać, ale to nie jest najważniejszy powód do podróży.

Kontakty – to zdecydowanie najważniejszy powód. Na takie spotkania przychodzą osoby, które na biznesie zjadły zęby, potencjalni współpracownicy, inwestorzy czy Klienci. Nie chodzi o to, aby latać z wizytówkami i mówić o swoich usługach wszystkim do okoła i nie słuchać co odpowiadają.
Sam przekonałem się, że najlepsze kontakty w branży nawiązuje się po barcampach/konferencjach. Gdy siedzi się przy jednym stoliczku i z piwem w ręku i rozmawia o aktualnych wydarzeniach w branży, a po chwili rozmowa schodzi na tematy najbliższe naszemu sercu.

Przykładem jest Cezary Lech, który na swojej stronie napisał:

W 2007 roku poznałem swoich przyszłych wspólników. Pierwsze poznańskie spotkanie pozycjonerów ściągnęło 4-5 osób. Jedną z osób ,która zrobiła na mnie największe wrażenie był Tomasz Frontczak.
Z Tomkiem szybko znaleźliśmy wspólne tematy, począwszy od SEO a skończywszy na omawianiu co ciekawszych książek pojawiających się na polskim rynku. Po latach myślę że już wówczas wiedziałem że będziemy ze sobą współpracować.

Drugi przykład to chłopaki z Webshake.tv. Na swoim blogu napisali:

To przecież podczas kuluarowego piwa po jednym z KrakSpotów miał swój początek proces pozyskania partnera dla naszego projektu.

Motywacja – gdy spędzisz kilka godzin z osobami, które z pasją i przekonaniem opowiadają o swoich projektach to sam nakręcasz się jeszcze bardziej na swój biznes. Może od wielu tygodni albo nawet miesięcy planujesz uruchomienie jakieś usługi czy produktu, ale skończył się power, przechodzisz kryzys. Takie spotkanie może naładować Cię do dalszej pracy. Dodatkowo w luźnych rozmowach możesz usłyszeć wiele ciekawych sugestii, pomysłów.

Rozrywka – po oficjalnej części przychodzi czas na after party. Muzyka, czasami ( 🙂 ) alkohol. Oderwanie od komputera, facebooka i odpisywania na maile. To czas spędzony z ludźmi, którzy myślą jak ty, często geekami :).