Może zapytasz jak to? Przecież każdy dąży do tego by pasywnie zarabiać i leniuchować.

Jednak gdy masz już pasywny dochód, który wystarcza Ci bez problemu na życie i to życie na wysokim standardzie. To wtedy dążenie do celów (na początku opisałem, że moim celem do końca roku jest 20 000 PLN na czysto) może być trudne.

Po co masz wstać o 8 jak może pospać do 12? Wieczorem jakieś spotkanie z przyjaciółmi, może impreza, a w czasie dnia i tak jest wiele ciekawszych rzeczy niż praca przy komputerze – zwłaszcza w pogodny dzień.

Gdy już możesz się utrzymać z pasywnego dochodu to możesz dojść do mylnego wniosku – mam z czego żyć więc po co marnować czas na prace.

Gdzie jest pułapka? W poprzednim poście pisałem o kursie dolara. Jeżeli jeszcze rok temu zarabialibyśmy 20 000 PLN to dzisiaj było by to już zaledwie 13 000 PLN.

I ja właściwie wpadłem w takie mylne pojęcie, że pasywny dochód będzie zawsze. Wiecie ile pracowałem w marcu? Max 20 godzin (nie licząc konferencji). Zaplecze się nie powiększa, a nawet maleje. Serwisy się deindeksują.

Ostrzegałem jak niebezpieczne jest takie myślenie. Od przyszłego tygodnia pracuje z pracownikiem przez 3 dni w tygodniu, w wyznaczonych godzinach. Mam plan działania i jeżeli będę się go trzymać to jeszcze w tym roku będę zarabiać 20 000 PLN miesięcznie.

Najpierw zrobię te prostsze serwisy, które  wymagają mniejszego nakładu pracy. Poprawie starsze. A następnie będę się starał znaleźć programistę by napisał dla mnie kilkanaście dedykowanych serwisów.

Więc do pracy 🙂

 • Widzę, że starasz się robić wiele serwisów internetowych, jakiego typu najczęściej są to serwisy? – blogi? portale informacyjne? Fora?

 • w sumie pasywny dochód niekoniecznie musi rozleniwiać, apetyt rośnie w miarę jedzenia, a wiadomo, że pieniędzy nigdy za dużo, także tego typu dochody mogą być świetną motywacją do dalszej pracy 🙂

  PS. mam pytanko odnośnie Twojego wpisu na moim blogu, wypowiedziałeś się trochę krytycznie na temat pp Aukcji Kredytowych, szczerze mówiąc program jest dla mnie nowy, ale jeżeli miałeś wcześniej z nim styczność to chętnie poznam Twoją opinię

 • Jakub Cyran [CrashXT]

  @Roztanczeni do tej pory stawiałem zazwyczaj fora, ponieważ miałem bez większego problemu bardzo fajną społeczność, ale np. dla porównania 10 forów daje mi taki dochód z adsense co jeden portal (takie same statystyki 1 portal = 1 forum). Więc teraz nastawiam się na fora, ale jako dodatek do serwisów.

  Serwisy społecznościowe – napisałem o tym już na blogu.

  @ledo skoro program ma 2 lata i o nim pisała prasa już wiele razy, a ja czy Ty spotykamy się z nim dopiero teraz to co to oznacza? Można przetestować, ale jak już wspomniałem w tym wpisie – leniwiec 🙂

 • ja nadal się będę upierał, że pp przy Aukcjach Kredytowych ruszył dopiero w lutym 🙂 chociaż sam serwis istnieje już dość długo

  mam pytanie odnośnie form, prawde mówiąc sam nigdy nie miałem za bardzo z nimi styczności (jako właściciel), więc się zapytam, może sprawdzałeś jaka skuteczność jest mailingów do użytkowników forum?

 • Jakub Cyran [CrashXT]

  Jasne, że sprawdziłem. I tutaj trzeba rozdzielić maile z forum, gdzie np. jest konieczna rejestracja i nie. Dodatkowo czy user jest zapisany do listy mailingowej na forum czy nie. Jednak skuteczność takiego mailingu jest kilkukrotnie gorsza niż np. targetowanego, gdzie lista została zebrana przy pomocy np. impleBOTa.pl

 • Ja tam zawsze pana crashaXT podziwiałem i widzę że nieprzypadkowo 😉
  Mam nadzieję że ja i dojdę do takich zarobków, znaczy się dowiem się wreszcie na czym polega ten złoty środek, bo póki co wyciągam trochę więcej niż średnia krajowa..